Kompleksowe zwalczanie objawów grypy - poradnik Gripex

Grypa to choroba wywoływana przez wirusy. Jej objawy pojawiają się w sposób nagły. O grypie świadczy wysoka gorączka, katar, suchy kaszel, a także bóle mięśniowo-stawowe.

Po czym rozpoznać grypę?

Jednym w pierwszych objawów grypy jest wysoka temperatura. W odróżnieniu od przeziębienia, grypa ma nagły początek – niespodziewanie następuje skok temperatury, a także pogorszenie się samopoczucia. Chory często ma dreszcze, pojawia się mocny ból głowy i bóle mięśni oraz stawów. Przy grypie wystąpić może również katar oraz suchy kaszel, zwykle jednak objawy te nie są tak bardzo nasilone jak przy przeziębieniu. Grypa wymaga odpoczynku i leczenia, gdyż jej powikłania są groźne. Nieleczona grypa może zakończyć się hospitalizacją, zwłaszcza w przypadku dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Leki przeciwwirusowe najskuteczniej działają w momencie podania ich na samym początku infekcji, dlatego najczęściej grypę leczy się objawowo, dbając jednocześnie o odpowiednią ilość odpoczynku.

Jak pokonać objawy grypy?

Przy grypie najczęściej kilka objawów występuje w tym samym czasie, dlatego warto sięgnąć po leki kompleksowe, takie jak Gripex. Zawierają one połączenie składników aktywnych, które zwalczają różne objawy choroby. Paracetamol zwalcza gorączkę oraz bóle mięśni i stawów, pseudoefedryna łagodzi obrzęk nosa, ułatwiając oddychanie, zaś dekstrometorfan zwalcza odruch kaszlowy przy kaszlu suchym. Kompleksowe leki na grypę są dostępne w różnej formie: w postaci tradycyjnych tabletek, a także w postaci proszku, który rozpuszcza się w gorącej wodzie. Warto zażyć lek kompleksowy już przy wystąpieniu pierwszych objawów grypy i przyjmować lek aż do wyzdrowienia.

Nasilone objawy grypy trwają 4-5 dni, jednak warto przynajmniej przez tydzień przyjmować leki oraz odpoczywać. Zbyt szybki powrót do codziennej aktywności może spowodować kolejną chorobę, gdyż nasza odporność po infekcji musi mieć czas, by wrócić do poprzedniego stanu. Jeżeli po 4-5 dniach nie następuje poprawa bądź gorączka zbliżać się będzie do 40 stopni Celsjusza, to należy udać się do lekarza.