Jak skutecznie leczyć przeziębienie i grypę? Poradnik Gripex

Przeziębienie i grypa to choroby, które mogą zaskoczyć nas o każdej porze roku. Choć ilość zachorowań wzrasta w okresie jesienno-zimowym, to zarazić się możemy zawsze, kiedy napotkamy wirusy, odpowiedzialne za wywoływanie tych chorób.

Przeziębienie czy grypa?

W mowie potocznej często wymiennie używa się słów przeziębienie i grypa. Obie te choroby mają wspólny mianownik, bowiem są wywoływane przez wirusy. Przeziębienie ma łagodniejszy charakter, zaś grypa bardziej gwałtowny.. Przy przeziębieniu katar jest mocno nasilony, a początkowo suchy kaszel przechodzi w kaszel mokry. Temperatura z kolei nie jest za wysoka, jednak ogólne samopoczucie chorego nie jest najlepsze. Grypa związana jest najczęściej z wysoką gorączką, bólami mięśniowo-stawowymi, bólem głowy i suchym kaszlem. Powikłania pogrypowe mogą być groźne, zwłaszcza u dzieci, a także u osób w podeszłym wieku, dlatego nie należy ignorować grypy.

Zwolnij tempo życia

Zarówno przeziębienie, jak i grypa wymagają odpoczynku od codziennych obowiązków. Warto spędzić czas choroby w łóżku, walcząc z objawami i pozwalając organizmowi na odpoczynek i regenerację. Dzięki temu będziemy w stanie szybciej zwalczyć chorobę i unikniemy powikłań. Oprócz tego pozostanie w domu ma ważne znaczenie epidemiologiczne, gdyż nie rozsiewamy zarazków w swoich miejscach pracy oraz innych miejscach, w których przebywamy.

Lecz kompleksowo

W zwalczaniu objawów przeziębienia i grypy pomogą nam leki kompleksowe, które zawierają różne substancje aktywne, ukierunkowane na walkę z gorączką, katarem czy kaszlem. Jedynym z leków kompleksowych jest Gripex, który łączy przeciwgorączkowy paracetamol z pseudoefedryną, obkurczającą naczynia krwionośne i ułatwiającą oddychanie oraz z dekstrometorfanem, który łagodzi suchy kaszel. Warto sięgnąć po sprawdzony lek, który ułatwi pokonanie choroby i ograniczy nieprzyjemne jej objawy.

Zlekceważona choroba może przynieść nam powikłania, dlatego warto zwalczyć ją jak najszybciej i zadbać o swoją odporność. Przeziębienie może nam się przydarzyć nawet kilka razy w roku, dlatego warto mieć pod ręką sprawdzony lek.