Sezonowość zachorowań na grypę i przeziębienie

Grypa i przeziębienie to choroby wirusowe, których występowanie nasila się w pewnym okresach roku. Sezonowy wzrost zachorowań na tę chorobę występuje zwłaszcza w okresie zimowym.

Czytaj więcej

Grypa czy przeziębienie - jak rozpoznać?

Słowa grypa i przeziębienie są często używane wymiennie, jednak są to dwie różne choroby. Grypa wywoływana jest przez wirusy grypy, zaś przeziębienie może być spowodowane przez rinowirusy czy koronawirusy. Choroby te różnią się od siebie także objawami.

Czytaj więcej

7 sposobów na objawy grypy

Grypa to choroba wirusowa, która podobnie jak przeziębienie, przenosi się drogą kropelkową. Choć te dwa określenia: grypa i przeziębienie często są stosowane zamiennie, to jednak są to nazwy dwóch różnych chorób.

Czytaj więcej

Kompleksowe zwalczanie objawów grypy

Grypa to choroba wywoływana przez wirusy. Jej objawy pojawiają się w sposób nagły. O grypie świadczy wysoka gorączka, katar, suchy kaszel, a także bóle mięśniowo-stawowe.

Czytaj więcej

Jak skutecznie leczyć przeziębienie i grypę?

Przeziębienie i grypa to choroby, które mogą zaskoczyć nas o każdej porze roku. Choć ilość zachorowań wzrasta w okresie jesienno-zimowym, to zarazić się możemy zawsze, kiedy napotkamy wirusy, odpowiedzialne za wywoływanie tych chorób.

Czytaj więcej