Strona główna
Gripex® Noc Kuracja na noc – ułatwia zasypianie

Gripex® Noc to jedyny na rynku lek na kurację nocną w przeziębieniu i grypie. Kompleksowy skład precyzyjnie zwalcza objawy przeziębienia i grypy, dzięki czemu umożliwia regenerujący sen.

Jak działa Gripex® Noc?

Gripex® Noc całościowo walczy z objawami towarzyszącymi przeziębieniu i grypie:

  • Paracetamol zwalcza bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy.
  • Pseudoefedryna udrożnia nos, hamuje katar i ułatwia oddychanie, likwiduje obrzęk śluzówki.
  • Dekstrometorfan łagodzi kaszel oraz wykazuje niewielkie działanie przeciwbólowe. Jego działanie przeciwkaszlowe występuje już po 15 minutach i utrzymuje się do 4 godzin.
  • Chlorfeniramina uspokaja i ułatwia spokojny sen, łagodzi kichanie.
Skład i dawkowanie
Liczba kapsułek w jednej dawce Maksymalna ilość kapsułek na dobę
Skład Gripex® Noc Liczba tabletek w jednej dawce
Paracetamol 500 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, bromowodorek dekstrometorfanu 15 mg, maleinian chlorofeniraminy 2 mg oraz substancje pomocnicze. 1-2 (przed snem)
Lek można stosować niezależnie od posiłków.
Leku Gripex® Noc nie powinny przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Lek Gripex® Noc można stosować u dzieci powyżej 12. roku życia.

W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność podczas obsługi urządzeń mechanicznych i prowadzenia pojazdów.

Ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby w czasie przyjmowania leku Gripex® Noc nie należy pić alkoholu.

Dowiedz się więcej:

Przejdź do Hello Zdrowie